Street dance

Street Dance jak sama nazwa wskazuje ewoluował na ulicy w każdej możliwej przestrzeni, od ulicy, parków, szkolne sale po imprezy. Jest to ogólna nazwa pod którą można podpisać style taneczne które ewoluowały spoza szkół tańca. Z natury towarzyski i pełen improwizacji, pobudzający do interakcji i kontaktu z oglądającymi i innymi tancerzami. Dzisiaj pojęcie Street Dance używane jest w odniesieniu do wielu tańców hip hop i styli funk dance, które pojawiły się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 70-tych i nadal się rozwijają i ewoluowały w dzisiejszą kulturę hip-hopową. Wiele z tych styli uważanych jest za wywodzące się ściśle ze środowisk afro amerykańskich.

Łączenie różnych technik tańca kształtuje wytrzymałość, kondycję , uczy płynnych ruchów, a także nagłych zatrzymań w jednym układzie choreograficznym.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym.

Zapraszamy do zapisów przez stronę www.strefazajec.pl

Galeria

O nas

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziałów w kursach, kołach zainteresowań i warsztatach. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, instruktorów, lektorów oraz twórców.

Kontakt

Centrum Kultury Podgórza
KLUB PIASKOWNICA

Adres: ul. Łużycka 55 (I piętro)
  30-658 Kraków
Telefon: +48 12 652-10-10
kom.: +48 505-244-274
E-mail: piaskownica@ckpodgorza.pl